باباگندم

آیا عسل برای دیابت مفید آست ؟

4/اسفند/1397 عسل - بابا گندم - مقالات بدون دیدگاه

این سوالیست که همه دیابتی ها از ما میپرسند که آیا عسل میتواند بیماری ما را درمان کند ؟ آیا عسل برای دیابت مفید است ؟آیا بدون محدودیت میتوان از این فرآورده مصرف کرد ؟ عسل یک ماده غذایی اشباع شده قندی هست که تقریبا 70 درصد آن از کربوهیدرات تشکیل شده و یک قاشق غذاخوری عسل تقریبا 17 گرم کربوهیدرات دارد. بنابراین نمی تواند در مقدارهای زیاد به افراد دیابتی تجویز شود. افرادی که از دیابت رنج می برند در خون خود گلوکز اضافی دارند بنابراین انواع عسلی که مقدار کمتری گلوکز و مقدار بیشتری فروکتوز داشته باشد بهتر مورد استقبال ارگانیسم بدن بیمار قرار می گیرد.

آیا عسل برای دیابت مفید است ؟

این تصور در میان بیماران دیابتی از گذشته  وجود دارد که عسل درمان کننده مشکل این گونه از افراد می باشد بیش از ۹۰ درصد دیابتی ها چون نمیتوانند از مواد شیرین دیگر استفاده نمایند همیشه به دنبال عسل برای درمان بیماریشان هستند چون اینگونه می پندارند عسل به علت طبیعی بودن وشفا بودن حتما درمانی است برای مشکل دیابت این گونه از افراد پس همیشه به دنبال خرید عسل برای درمان بیماریشان هستند.

آیا واقعا عسل میتواند درمانی باشد برای خلاصی از دست دیابت باشد؟

عسل با داشتن حدود ۸۰ درصد کربوهیدراتها جز موادشیرین اما شفا بخشی هست که خوردن زیاد این ماده دارویی برای این گونه از افراد توصیه نمی شود  افراد دیابتی به علت عدم ترشح انسولین کافی در بدن و داشتن گلوگز بیشتر در خون نباید از هر نوع عسلی استفاده کنند.این افراد باید از عسل هایی با فروکتوز بیشتر نسبت به گلوگز آن استفاده نمایند.

عسل با داشتن انواع انزیمها ,ویتامینها ,مواد معدنی ,وعصاره گیاهان دارویی می تواند درمان و مرحم فوق العاده ای برای زخمهای دیابتی باشد و این گونه از افراد میتوانند با مالیدن عسل خالص به زخمهای بدنشان که از دیابت پدیدار شده نسبت به درمان آن اقدام کنند و مداوای آن را سرعت ببخشند.

میزان مصرف عسل برای دیابتی ها چقدر است

همچنین میتوانند تحت نظر پزشک معالج از عسلهای بدون شکر و با فروکتوز بالا استفاده کرده و نیاز بدنشان را از این ماده حیاط بخش تامین نمایند به شرطی که مقدار مصرف و نوع عسل را برای تامین نیازشان رعایت کنند این افراد نباید بیشتر از یک قاشق غذاخوری از عسل در طول روز استفاده نمایند و هر عسلی نیز برای این افراد توصیه نمی شود بهترین زمان مصرف عسل برای این افراد یک قاشق مرباخوری صبح بصورت ناشتا و یک قاشق مرباخوری قبل خواب بصورت شربت عسل رقیق شده در آب می باشد. 

بهترین عسل برای دیابتی چه نوع عسلی است؟

بهترین نوع عسل برای این افراد چنانچه در بالا نیز بدان اشاره شد عسلهای با فروکتوز بالا می باشد و این عسلها را باید از مراکز تخصصی این فرآورده ها تهیه کرد و حتما در خرید این گونه عسلها دقت نمود چون هر عسلی قابل استفاده برای این بیماران نمی باشد و حتما باید قبل خرید به خالص بودن عسل مطمئن باشند چون عسلهای که در بازار عرضه میگردد یا تقلبی بوده و یا فاقد استاندارد و کیفیت لازمه می باشد و تهدید جدی برای سلامت این افراد بشمار می رود .شمت می توانید انواع عسل طبیعی و ارگانیک مانند عسل کوهستان , عسل زنجبیل , عسل کنار و ... را از فروشگاه اینترنتی بابا گندم خریداری نمایید.

این افراد باید همیشه عسلهای با ساکارز زیر ۱ % را تهیه نمایند و همنچنین به مقدار فروکتوز عسل نیز توجه داشته باشند فروکتوز همان قند میوه می باشد و برای تجزیه شدن نیازی به ترشح انسولین ندارد و برخلاف ساکارز نیازی به شکسته شدن در بدن ندارد و می تواند مستقیماً در روده جذب شود.

مقدار استاندار نسبت فروکتوز به گلوگزعسل در ایران۰/۹% است که باید نسبت این عدد برای این افراد بیشتر از این مقدار باشد یعنی حدود ۱% به بالا . متخصصان تغذیه نیز موافق اند که دیابتی ها در یک رژیم غذایی متعادل می توانند مقدار کمی عسل خالص  مصرف کنند ولی به شرطی که شرایط گفته شده رعایت گردد.

عسل برای دیابتی ها خوب است یا نه؟؟

پس نتیجه می گیریم که تصوری که در بین مردم وجود دارد که بیماران دیابتی بدون محدودیت و همانند یک فرد سالم می توانند عسل طبیعی را مصرف کنند اشتباه است و فقط درشرایط ذکر شده در بالا می توانند عسل با درصد فروکتوز بالا را به میزان کم مصرف کنند.

البته متخصصان طب سنتی با سختگیری کمتری مجوز خوردن عسل برای بیماران دیابتی را می دهند. و پاره ای از تحقیقات هم نشان داده است که مصرف معقول عسل برای بیماران دیابتی نوع ۲ مفید هست.

چرا عسل بخرید!

توصیه ما برای همه افراد جامعه این است که علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد پس در مصرف مواد شیرین مثل قند و شکر و …….که مضر بوده و تهدیدجدی برای سلامتی ما هستند پرهیز نموده و عسل را به جای این مواد مضرجایگزین کرده وسلامتی خود و دیگر افراد خانواده را تضمین نمائید امید است با استفاده از این ماده شفابخش و دارویی سلامتی و طول عمر حاصل گردد.

بابا گندم با ارسال محصولات سالم و طبیعی به درب منزل شما تلاش دارد تا محصولات سالم و طبیعی را به آسان ترین شکل ممکن برایتان فراهم سازد. باباگندم بهترین ها را از کشاورزان وطبیعت دستچین میکند و در دسترس شما قرار خواهد داد.

جهت ارتباط با بابا گندم و دریافت مشاوره و سفارش فوری ،کافیست با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما با علاقه فراوان، پاسخگوی شما می باشند.

 

 

برچسب ها: آیا عسل برای دیابت مفید آست ؟ خرید عسل خرید عسل ارزان خرید عسل ارگانیک عسل مخصوص دیابتی ها عسل ازران با قیمت مناسب عسل با کیفیت بالا خرید عسل کوهستاندیدگاه
دیدگاه شما :