باباگندم

آیا عسل همواره شیرین است ؟

1/خرداد/1398 بابا گندم - عسل - مقالات بدون دیدگاه

آیا عسل همواره شیرین است ؟ میزان شیرینی عسل از تابع گیاهی است که زنبور از آن تغذیه می کند برای نمونه عسل کنار یا کم شیرین و قندی در حدود یک و نیم درصد است.

محصولات زنبور عسل

اصولا زنبورعسل دو نوع محصول تولید می کند نوعی خارج کند و نوع داخل کندو تولید می شود محصولات تولیدی زنبور عسل در خارج کندو شامل عسل و گرده گل و محصولات تولیدی داخل کندو موم ، زهر و ژل رویال است.

عسلک

زنبورها شیره های شیرین روی برگ های درختان را که به وسیله شته ها تولید می شود ممکن است و همان مراحل تولید عسل روی آن انجام می دهد به این شرح غلیظ شده که شباهت زیادی به عسل دارد عسلک می گویند خواص عسلک کمتر از عسل است ولی  مصرف‌کننده قادر به تشخیص عسل از عسلک نیست.

بره موم

مخلوطی از صمغ چندین درخت مانند نارون ، تبریزی شاه بلوط و غیره با رنگی نسبتاً قهوه ای که به پای زنبور می چسبد و اثر میکروب کشی دارد که در ساخت کندو به کار زنبورها می‌آید پزشکان بره موم را از قوی ترین آنتی بیوتیک ها می دانند و از آن استفاده دارویی می‌کنند. بره موم در دمای ۷۰ تا ۱۰۰ درجه سانتیگراد ذوب شده و مایع تبدیل می‌شود می‌شود حدود ۵۰ درصد بره موم را رزین تشکیل می‌دهد.

رزین از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است و سیستم ایمنی بدن انسان را تحریک می کند و برای درمان بیماری‌هایی از قبیل آرتریت روماتوئید ، سرفه سرماخوردگی ، دردهای قفسه صدری، سوختگی‌ها ،زخم ها ،التهابات گلو و درد های دندان بسیار مفید است .ترکیبات شیمیایی بره موم با توجه به منطقه و منبع جمع آوری متفاوت است و تاکنون به بیش از ۱۸۰ ماده ترکیبی و موثر در آن یافته‌اند .

خواص بره موم

خواص بره موم بی حسی ،ضد حساسیت ،ضد اسید معده ، آنتی بیوتیک ،ضد قارچ ، ضد التهاب، آنتی اکسیدان، محافظت کننده ، ضد عفونی کننده ، ضد تومور های سرطانی ، ضد ویروس. بهترین روش برای مصرف بره موم ترکیب آن با عسل است

بیشتر بخوانید: بره موم و بیماری های پوست

ژل رویال

ژل رویال مادی است که از غده مغزی زنبورهای کارگر ترشح می شود و برای تغذیه زنبورهای نوزاد با کیفیت است .نوع خاصی از این ژله که ژله شاهانه نام دارد غذای مخصوص ملکه است و باعث می‌شود زنبور ملکه ۵۰ برابر زنبورهای عادی زندگی کند. علت اینکه ملکه زنبور عسل در ۲۴ ساعت می‌تواند در حدود ۲۰۰۰ تخم بگذارد و مدت ۳ تا ۵ سال زندگی کند در حالی که عمر زنبورهای دیگر ۴۵ تا ۶۰ روز از این است که ملکه غذای مخصوص تغذیه می کند به سایر زنبور دارند به جز سه روز اول مرحله رشد آن دسترسی ندارد این غذای مخصوص ژل رویال نام دارد و اهمیت آن در زندگی زنبور عسل مانند نقش شیر مادر در زندگی نوزادان است.

خواص ژل رویال

به طور سنتی از ژل رویال برای جوان ماندن و بهبود زیبایی پوست استفاده می شود زیرا ژلاتین موجود در آن از پیر شدن پوست جلوگیری می کند و باعث حفظ طراوت و شادابی و جوانی می شود. ژل رویال منبع غنی از پروتئین انواع ویتامین‌ها ،مواد معدنی مختلف، اسیدهای چرب ، قندها و گاما گلوبولین است همچنین این ماده در افزایش انرژی کاهش اضطراب بی خوابی و افسردگی حفظ و تقویت حافظه و ایمنی بدن نیز موثر است.

حال حاضر کپسول ژل رویال که از خارج وارد می شوند در داروخانه ها موجود است به طوری که مقدار بسیار کمی از رویال را داخل کپسول های کوچک می کنند و به دلیل خواص درمانی بسیاری آن را به قیمت نسبتاً گران می‌فروشند. اگر بتوان ژل رویال خالص و تازه را زنبورداران و تولیدکنندگان حرفه ای عسل تهیه و استفاده کرد بسیار بهتر است البته هر کیلوی آن قیمتی گزاف دارد.

بابا گندم با ارسال محصولات سالم و طبیعی به درب منزل شما تلاش دارد تا محصولات سالم و طبیعی را به آسان ترین شکل ممکن برایتان فراهم سازد. باباگندم بهترین ها را از کشاورزان وطبیعت دستچین میکند و در دسترس شما قرار خواهد داد.

جهت ارتباط با بابا گندم و دریافت مشاوره و سفارش فوری ،کافیست با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما با علاقه فراوان، پاسخگوی شما می باشند.

 

برچسب ها: آیا عسل همواره شیرین است ؟ خرید عسل خرید عسل ارزان خرید عسل کنار خرید گرده گل گرده گل عسل کنار خرید ژل رویال خرید ژل رویال ارزان عسل خام خرید عسل طبیعی خرید عسل با قیمت مناسب خرید عسل ارگانیک عسل طبیعی عسل کوهستان عسل مریم نخوددی خواص عسل کنار خواص ژل رویال فروشگاه اینترنتی خرید عسل خرید آنلاین عسل فروشگاه اینترنتی عسلدیدگاه
دیدگاه شما :