باباگندم

از خواص عسل سیاهدانه چه میدانید؟

26/تیر/1398 مقالات بدون دیدگاه

از خواص عسل سیاهدانه چه میدانید؟ سیاه دانه طعمی تلخ دارد و به عنوان ادویه در مواد غذایی به خصوص ترشیجات استفاده می شود.این دانه بومی جنوب غربی آسیاست و از قدیم به عنوان ضد انگل، ضد باکتری و مسهل استفاده می کردند. مصرف سیاه دانه برای زنان شیرده مفید است زیرا باعث افزایش ترشح شیر می شود. نام های دیگر سیاه دانه، سیاه تخمه، سرنیچ سیاه، سنوخ سیاه، کمون اسود، شونیز، شونوز و کمون هندی است.

سیاه دانه چیست؟

سیاه دانه که به نام های شونیز، سیاه تخمه و کنجد رومی هم شناخته می شود، گیاهی است یکساله و گلدار از تیره آلالگان که در ایران بیشتر در اصفهان و اراک یافت می شود.

عسل سیاهدانه

عسل طبیعی دارای سابقه دارویی طولانی است و با توجه به خواص عسل از ۲۵۰۰ سال پیش مورد استفاده قرار گرفته است. خواص درمانی متعددی از عسل به عنوان یک عنصر مهم در طب سنتی شناخته شده است .

اولین استفاده ثبت شده از عسل به عنوان تغذیه درمانی بوده است. برای هزاران سال عسل به عنوان یکی از مهمترین و شناخته شده ترین داروی خانگی طبیعی برای درمان طیف گسترده ای از بیماریها و مشکلات بوده است.همانظور که در قرآن کریم درباره عسل ذکر شده است : آنرا شفایی برای مومنین دانسته است.شاید بتوان گفت خدا هم شفابخش جسمی وهم شفابخش روحی را معرفی کرده است .

از خواص عسل سیاهدانه چه میدانید؟

می خواهید لاغر شوید خوردن سیاهدانه فراموش نکیند

سیاه دانه منبع خوبی از مواد مغذی است که سطح قند خون را ثابت نگه می دارد و می تواند باعث لاغری و کاهش وزن شود. مواد غذایی که سطح قند خون را ثابت نگه می دارند باعث کاهش اشتها می شوند و می توانند به کاهش وزن و لاغری افراد کمک کنند.

بیشتر بخوانید

خواص خوردن شیر و عسل

عسل طبیعی از کجا بخریم

ترفندهای تشخیص عسل طبیعی از غیر طبیعی

اگر فشار خون دارید سیاهدانه بخورید

تحقیقات نشان می دهد که مصرف روزانه 100 تا 200 گرم سیاه دانه به مدت 2 ماه می تواند فشار خون بالا را کاهش دهد.

از خواص عسل سیاهدانه چه میدانید؟

کاهش دیابت و قند خون

محققان دریافتند که مصرف روزانه دو گرم سیاه دانه می تواند موجب کاهش سطح قند خون ناشتا در افراد دیابتی شود.همچنین سیاه دانه مقاومت به انسولین را کاهش داده و با افزایش عملکرد سلول های بتای پانکراس به کاهش قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع یک و دیابت نوع دو کمک می کند.

طریقه مصرف سیاه دانه برای دیابت : افراد مبتلا به دیابت بهتر است هر روز 1 گرم پودر سیاه دانه را دو بار در روز به مدت یکسال استفاده کنند.

درمان بیماری های معده!

درمان معدهاز آن جایی که عسل یک ماده کاملا طبیعی است برای درمان بیماری های معده بسیار توصیه شده است. معمولا برای نتیجه گیری از مواد طبیعی باید این ماده به مدت زمانی طولانی استفاده شود تا خاصیت درمانی خودش را بر جای بگذارد که این روند در عسل بسبار سریع تر است.

از خواص عسل سیاهدانه چه میدانید؟

خواص  عسل سیاه دانه

 • برای بهبود بیماری های پوستی پیسی و لک مفید هست.   
 • می تواند سنگ های کلیه و مثانه را از بین ببرد.
 • در روزهای پایانی بارداری به کنترل درد و افزایش توان و مقاومت مادران هنگام زایمان کمک می کند. توجه داشته باشید حتما با مشورت پزشک زنان و یا متخصص طب سنتی از این معجون استفاده کنید.
 • موجب افزایش شیر مادران شیرده می شود.
 • از ابتلا به بیماری های مزمن و سرطان جلوگیری می کند چون اثر معجون سیاه دانه به مدت طولانی در بدن باقی می ماند
 • باعث کاهش عوارض داروهای شیمی درمانی بر کلیه ها می شود.
 • با طبع گرم بسیار انرژی زا و باعث از بین رفتن افسردگی می شود.
 • مصرف یک قاشق مرباخوری از ترکیب روغن سیاه دانه و عسل خالص به نسبت مساوی باعث درمان اضطراب و تپش های قلب و تنظیم ضربان قلب می شود.
 • سیاه دانه دارای ماده ای هست که در بدن تولید انتی هیستامین می کند به همین دلیل برای درمان حساسیت و آسم بسیار مفید است.
 • افزایش دهنده طبیعی میل جنسی
 • افزایش تعداد اسپرم و درمان ناباروری حاصل از کمبود تعداد اسپر

از کجا می دانید این عسل سیاه دانه است؟

ما گل هایی که زنبورهایمان به سراغ آن ها می روند را به دقت مشاهده می کنیم. اگر بیشتر این گل ها از یک گونه خاص باشد، عسلی که به فاصله ۱ تا ۲ روز پس از اتمام شهد آن نوع گل برداشت شود بنام همان نوع گیاه نام گذاری می شود.

هر چند کاملا مشخص است مثلا عسلی که در باغات مرکبات برداشت می شود عسل مرکبات و عسلی که در مناطق پوشیده از گیاه گون برداشت می شود عسل گون می باشد.

 

برچسب ها: فروشگاه اینترنتی عسل فواید خوردن عسل سیاهدانه قیمت عسل سیاهدانه خرید عسل با قیمت مناسب خرید عسل سیاهدانه خرید عسل از خواص عسل سیاهدانه چه میدانید؟ خرید عسل طبیعی خرید عسل ارگانیکدیدگاه
دیدگاه شما :