باباگندم

برنج علی کاظمی چیست؟

3/تیر/1398 مقالات بدون دیدگاه

برنج علی کاظمی چیست؟ این برنج در سال 1360 توسط اقای علی کاظمی کشف شد .وی ساکن روستای شکارگوراب بالا که از توابع شهرستان فومن است شناسایی شد.وی پس از کشف خوشه های خاص و متفاوت اقدام به تکثیر این خوشه ها نمود و توانست در طول 7 سال این برنج را زیاد کند . این برنج از نژاد برنج بینام میباشد ولی بسیار بهینه تر از این برنج ها است.
برنج علی کاظمی یکی از خوش خوراک ترین برنج های گیلان میباشد که نسبت به برنج هاشمی از قیمت پایین ترین برخوردار است اما کیفیت آن تا حد بسیار زیادی به برنج هاشمی نزدیک است.برنج علی کاظمی از برنج های مرغوب تولیدی در شالیزار های استان گیلان می باشد.

مشخصات ظاهری برنج علی کاظمی

برنج علی کاظمی دارای قد کوتاه تری نسبت به برنج های هاشمی و دمسیاه است و از ریشه برنج های پرمحصول است و دارای کیفیت بالای برنج های طارم و با کیفیت بالا نیست. ولی پخت بسیار مناسب این برنج ضعف این برنج را تاحدودی جبران کرده بود رنگ دانه این برنج سفید مایل به کرم می باشد و طول دانه خام برنج علی کاظمی ۷٫۲ میلی متر، طول دانه پخته آن ۱۱٫۶ میلی متر و عرض دانه خام آن ۲٫۱ میلی متر است.

بیشتر بخوانید : خواص بی نظیر روغن زیتون

طریقه مصرف برنج علی کاظمی

 برای اینکه از تمام کیفیت این محصول بتوانید استفاده کنید، بهتر است قبل از پخت، برنج بین تا 2 تا 4 ساعت در آب نمک خیس بخورد. توجه کنید که اگر برنج تازه است، نهایتا تا 1 ساعت آن را در آب نمک خیس دهید زیرا اگر برنج تازه ،زمان زیادی خیس بخورد، هنگام پخت، برنج وا رفته و شفته می شود. این نوع برنج حتی بعد از گرم کردن مجدد هم، کیفیت اولیه خود را دارد.
این برنج پس از پخت دوباره نرم و قابل گرم کردن و مصرف است. برنج علی کاظمی نسبت به برنج هاشمی از قیمت پایین تری برخوردار است اما کیفیت آن تا حد بسیار زیادی به برنج هاشمی نزدیک است. این برنج ایرانی درجه یک همکنون از طریق سایت ما در دسترس می باشد.

این محصول، برنج علی کاظمی درجه یک 10کیلویی می‌باشد که یکی دیگر از بهترین انواع برنج ایرانی است.محصول کنونی برنج 100درصد خالص و خریداری شده از کشاورز است و یکی دیگر از پر فروش‌ترین انواع برنج ایرانی و گیلانی در کشور محسوب می‌شود.شما برای خرید برنج علی کاظمی می توانید از فروشگاه اینترنتی بابا گندم استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید : فواید چای ترش چیست

درباره بابا گندم بیشتر بدانید:

چرا وقتی صحبت ازخرید محصولات ارگانیک به میان می آید ما فروشگاه بابا گندم را به شما معرفی می کنیم.چون ما به محصولاتی که می فروشیم اطمینان داریم و شما با خیال آسوده می توانید محصولات ارگانیک را از این فروشگاه خریداری نمایید. بابا گندم با ارسال محصولات سالم و طبیعی به درب منزل شما تلاش دارد تا محصولات سالم و طبیعی را به آسان ترین شکل ممکن برایتان فراهم سازد. باباگندم بهترین ها را از کشاورزان و طبیعت دستچین میکند و در دسترس شما قرار خواهد داد. شما می توانید از این فروشگاه عسل طبیعی ؛ لبنیات , نوشیدنی , غلات و میوه جات و ... را تهیه نمایید.

برچسب ها: خرید برنج علی کاظمی با قیمت مناسب خرید برنج شمال فروشگاه اینترنتی خرید برنج خرید برنج ایرانی قیمت برنج علی کاظمی برنج علی کاظمی با قیمت مناسب برنج علی کاظمی خرید برنج علی کاظمی ارزان برنج علی کاظمی چیست؟ خرید برنج علی کاظمیدیدگاه
دیدگاه شما :