باباگندم

بهترين رنگ عسل کدام است؟

26/خرداد/1398 مقالات بدون دیدگاه

بهترين رنگ عسل کدام است؟ اینکه بدانیم بهترین رنگ عسل به چه صورت است یکی از بزرگترین مسائل است که مردم در زمان خرید عسل به آن دقت می کنند.اما در حالت کلی عسل رنگ روشن، طعم ملايم تري دارد درحالي که عسل تيره رنگ داراي طعمي شديد و قوي است.معمولا عامه مردم در زمان خرید عسل طبیعی به اولین چیزی که دقت می کنند رنگ عسل طبیعی است .

به نظر شما رنگ عسل نشان دهنده چیست ؟

در باور سیاری از مردم این اشتباه جا افتاده است که از روی رنگ عسل می توان به اصل یا تقلبی بودن آن پی برد و بسیاری از مردم هنوز بر این گمان هستند عسل اصل و طبیعی همیشه باید تیره باشد .اما باید با وجود پیشرفت های روزمره دقت داشته باشیم که گاهی عسل تیره نیز تقلبی است و افراد متقلب عسل را با حرارت دادن به رنگ تیره تبدیل می کنند و شما به آسانی عسل تقلبی را خریداری می کنید.

بهترين رنگ عسل کدام است؟

برای همه ما این موضوع بسیار واضح است که عسل طبیعی از شهد گل تولید می شود. در واقع زنبورها در طبیعت پرواز کرده و با نشستن بر روي گل هاي مختلف، شهد آن ها را مکيده و بعد از آن اين شهد گل ها در  شکم زنبور ها به عسل تبديل مي گردد. در واقع رنگ عسل به دلیل اینکه از شهد گل های متفاوت تولید می شود با یکدیگر متفاوت است و رنگ عسل بستگی به این دارد که زنبور روی چه گلی بنشیند و شهد آن را تغذیه کند.رنگ عسل توليدي نيز بين قهوه اي روشن تا قهوه اي تيره متغير مي باشد.

بیشتر بخوانید : عسل طبیعی از کجا بخریم؟

چه عواملی بر روی رنگ عسل تاثیر می گذارند؟

عسلي که در بالاتر از صفر درجه سانتيگراد ذخيره مي شود به آرامي تيره تر مي شود و عسلي که در شان هايي که قبلا از آن ها استفاده شده است، نگهداري مي شود با جذب رنگدانه هاي گياهي بره موم موجود روي قاب چوبي شان، تيره مي شود.

عسل هاي تيره اغلب طعم و مزه اي قوي تر دارند، چون معمولا مالتورز، مواد معدني، اسيدها و فلاونوئيدهاي آنتي اکسيدان بيشتري در خود دارند. آن ها همچنين معمولا گلوکز و فروکتوز کمتري دارند، بنابراين شيريني شان نسبتا کمتر است. البته رنگ عسل به عوامل ديگري نيز از جمله مواد جامد، کلوئيدها و ساير ترکيبات عسل نيز بستگي دارد.
عسل هاي بهاره معمولا رنگ پريده هستند. عسل هاي با رنگ روشن معمولا گلوکز نسبتا بيشتري دارند، بنابراين سريع تر متبلور (سفت و غليظ) مي شوند. اين گونه عسل ها طعمي ملايم دارند.

به طور مثال در مقایسه دو عسل آفتابگردان و چهل گیاه  رنگ عسل آفتابگردان به رنگ زرد روشن تا زرد تیره  میباشد که بستگی به فصل برداشت و نوع آب و هوای منطقه میباشد و عسل چهل گیاه کویر دارای رنگ روشن می باشد.و این به این دلیل نیست که عسل چهل گیاه دارای رنگ روشن است تقلبی است.

بهترين رنگ عسل ، چه رنگي است؟

در واقع باید این موضوع را بازگو کنیم که بهترین رنگ عسل وجود ندارد به این دلیل که عسل می تواند هم تیره و هم روشن باشد. همانطور که در مطالب قبلی گفته شد عسل تیره رنگ دارای طعم و مزه شدیدتر است اما باید این موضوع را در نظر گرفت که غلط است عسل تیره بهتر است و بر عسل های رنگ روشن برتری بیشتری دارد .

عسل تيره يا روشن ؟

عسل تيره در عين حالي که طعم شديدتر و غني تري دارد، حاوي مواد مغذي مانند ويتامين ها، مواد معدني و آنتي اکسيدان هاي بيشتري هم ميباشد. دانشمندان دانشگاه ايلينوي، گندم سياه ايالت ايلينوي را با مريم گلي ايالت کاليفرنيا مقايسه کردند و متوجه شدند گندم سياه بيست برابر بيشتر از مريم گلي آنتي اکسيدان دارد.

آيا از عسل طبيعي ميتوان به عنوان ماده افزودني جهت تغيير رنگ استفاده کرد؟

در بعضي مواد غذايي از عسل طبيعي استفاده مي کنند ، در بعضي بيسکويت ها با استفاده از عسل تيره رنگ بيسکويت ها را مقداري تيره مي کنند و در بعضي نوشيدني ها و شربت ها با کمک عسل يک رنگ طلايي خاص توليد ميکنند ، در ضمن با استفاده از عسل در صنايع غذايي ميتوان با افزايش سلامت در جامعه نيز کمک کرد.

چرا بابا گندم را انتخاب می کنید؟

  1. محصولات ما 100% طبیعی و اصل می باشد.
  2. تمامی محصولات ما طبیعی و ارگانیک می باشد.
  3. سلامت و کیفیت محصولات خود را تضمین می کنیم.
  4. بابا گندم همیشه نظارت کافی بر کنترل کیفیت محصولات خود را از ابتدا تا انتها دارد.

درباره بابا گندم بیشتر بدانید:

چرا وقتی صحبت از خرید عسل به میان می آید ما فروشگاه بابا گندم را به شما معرفی می کنیم.چون ما به محصولاتی که می فروشیم اطمینان داریم و شما با خیال آسوده می توانید محصولات ارگانیک را از این فروشگاه خریداری نمایید. بابا گندم با ارسال محصولات سالم و طبیعی به درب منزل شما تلاش دارد تا محصولات سالم و طبیعی را به آسان ترین شکل ممکن برایتان فراهم سازد. باباگندم بهترین ها را از کشاورزان و طبیعت دستچین میکند و در دسترس شما قرار خواهد داد.

 

 

برچسب ها: خرید عسل بابا گندم خریدعسل مرغوب خرید عسل خرید عسل ارگانیک خریدعسل با قیمت مناسب خرید عسل ارزان خرید عسل طبیعی بهترين رنگ عسل کدام است؟ فروشگاه اینترنتی عسل طبیعی عسل خام عسل طبیعیدیدگاه
دیدگاه شما :