باباگندم

تاثیر داروهای شیمیایی بر روی عسل

19/اسفند/1397 بابا گندم - عسل - مقالات بدون دیدگاه

تاثیر داروهای شیمیایی بر روی عسل : استفاده از داروهای شیمیایی برای مبارزه با بیماری ها موجب آلودگی عسل طبیعی می شود، که تعدادی از آنها را در زیر عنوان می کنیم.شما می توانید خرید عسل خود را از فروشگاه اینترنتی بابا گندم انجام دهید که تمام محصولات آن ارگانیک می باشد.

داروها وسموم شیمیایی چگونه عسل طبیعی را آلوده می کنند؟

الف_ استفاده از داروهای شیمیایی برای مبارزه با بیماری ها موجب آلودگی عسل طبیعی می شود، که تعدادی از آنها را در زیر عنوان می کنیم.

کنه واروا 

این بیماری یک بیماری انگلی است. برخی از داروهای مورد استفاده عبارتند از نوار آپیستان، نوار بایوارول،فولبکس و این داروها دارای استاندارد های جهانی هستند، با این وجود مواد مؤثره آنها بر روی موم ها رسوب کرده و به صورت غیر مستقیم وارد عسل می شود. این مواد شیمیایی می تواند برای دستگاه گوارش انسان بسیار مضر باشد.
در تولید عسل ارگانیک برای مبارزه با کنه واروا می توان به جای سموم شیمیایی از برگ آویشن استفاده کرد. ماده مؤثره موجود در آویشن به شدت ضد انگل است.

نوزما

بیماری نوزما یک بیماری انگلی است.داروی مورد استفاده : فوماژلین
این دارو یک آنتی بیوتیک اختصاصی برای نوزماآپیس است. این دارو نیز بر روی موم ها اثر گذاشته و به صورت غیر مستقیم وارد عسل و سپس وارد چرخه غذایی انسان می شود.

لوک اروپایی 

این بیماری یک بیماری میکروبی است.داروی مورد استفاده تتراسیکلین
این دارو یک آنتی بیوتیک قوی است و طبیعتاً مثل موارد فوق بر روی موم زنبورها رسوب کرده و نهایتاً عسل را آلوده می کند در تولید عسل ارگانیک برای پیشگیری و درمان بیماری نوزما و لوک بهتر است جمعیت ها را همیشه قوی نگه داشته، جمعیت ضعیف را حذف کنیم و مقدار عسل کافی در اختیار زنبور قرار دهیم. همچنین بایستی زنبورها را سریعاً به مراتع با گرده و شهد فراوان کوچ دهیم.

کرم موم خوار

این حشره به موم های انبار شده حمله کرده و تمام موم ها را از بین می برد.
روش مبارزه شیمیایی: قرار دادن قرص فسفیدآلومینیوم (قرص برنج) در انبار شان های خالی عسل باعث تولید نوعی گاز سمی می شود که آثار بسیار خطرناکی بر روی موم ها دارد.زمانی که این موم ها مجدداً در کندو قرار داده شده و از عسل انباشته می شود سموم وارد عسل می شود.
در تولید عسل ارگانیک برای مبارزه با کرم موم خوار، می توان شان های خالی عسل را در سردخانه ها نگه داری کرد و در هر زمان به مقدار نیاز از آنها استفاده کرد. کرم موم خوار در دمای پایین قادر به فعالیت نیست.

ب_ استفاده از سموم شیمیایی جهت مبارزه با آفات نباتی باعث آلودگی عسل می شود

اگر زنبورها از گل هایی عسل تهیه کنند که به سموم شیمیایی آلوده باشد قطعاً عسل تهیه شده دارای آثاری از سموم شیمیایی خواهد بود. به عنوان مثال اگر مزرعه ای از پنبه را جهت مبارزه با آفات سم پاشی کنند و زنبور از این گل عسل تهیه کند قطعا این عسل به سموم شیمیایی آلوده است.
زنبورداران جهت تهیه عسل ارگانیک باید به مراتعی کوچ کنند که از کشاورزی صنعتی به دور باشد ومزارع به صورت سنتی اداره شود.
باید به خاطر داشته باشیم که تنها راه ایمن بودن در مقابل بیماری هایی نظیر سرطان باید تغذیه سالم داشته باشیم.

بابا گندم با ارسال محصولات سالم و طبیعی به درب منزل شما تلاش دارد تا محصولات سالم و طبیعی را به آسان ترین شکل ممکن برایتان فراهم سازد. باباگندم بهترین ها را از کشاورزان وطبیعت دستچین میکند و در دسترس شما قرار خواهد داد.

جهت ارتباط با بابا گندم و دریافت مشاوره و سفارش فوری ،کافیست با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما با علاقه فراوان، پاسخگوی شما می باشند.


 

 

برچسب ها: تاثیر داروهای شیمیایی بر روی عسل خرید عسل طبیعی خرید عسل کنار خرید عسل ارگانیک خرید عسل ارزان خرید عسل با قیمت مناسب خرید عسل کوهستان خرید عسل سیاهدانه خرید عسل خرید عسل با کیفیتدیدگاه
دیدگاه شما :