باباگندم

تغذیه تحریکی زنبور عسل با پودر خشک

26/اسفند/1397 بابا گندم - عسل - مقالات بدون دیدگاه

تغذیه تحریکی زنبور عسل با پودر خشک :واژه های مکمل و جانشین گرده متفاوت از هم بوده و تفاوت های اساسی با هم دارند. یک مکمل گرده یعنی اینکه گرده در طبیعت وجود دارد ولی کمیت یا کیفیت آن پایین است. ولی جانشین گرده یعنی اینکه هیچ گرده ای در طبیعت وجود ندارد .

تغذیه تحریکی زنبور عسل با پودر خشک

یک غذای جانشین کامل گرده برای تغذیه زنبوران باید تدارک دیده شود تا زنبوران به پرورش لارو بپردازند.بعضی ها عقیده دارند که جانشین گرده یعنی اینکه در فرمول غذایی هیچ گرده ای افزوده نشود. ولی باید یادآور شد که بدون وجود حداقل مقدار کمی گرده در فرمولهای مورد استفاده امکان پرورش لارو و ادامه آن وجود نخواهد داشت.

جانشین یا مکمل های گرده را می توان به صورت پودر خشک در ظروفی در بیرون از کندو قرار داد تا توسط زنبوران چراگر جمع آوری شوند (برای کندوهای ضعیف در داخل کندو قرار دهید). در این روش نوزما کاهش می یابد.این روش ساده و قابل اجراست (دکتر محسن علمی). و همچنین در این روش بر عکس کیک و شربت گرده که هیچ ذخیره سازی از آن نمی شود در این روش باعث ذخیره سازی مواد پروتئینی در کندو می شود.

فروشگاه اینترنتی بابا گندم ارائه دهنده بهترین محصولات ارگانیک مانند عسل , نوشیدنی ها , عرقیات , روغن و ... می باشد.ما به شما توصیه می کنیم برای خرید عسل و محصولات طبیعی از این فروشگاه استفاده نمایید.

متداولترین فرمول پودر خشک برای تغذیه زنبور عسل به شرح زیر می باشد.

3قسمت آرد سویا
1 قسمت مخمر آبجو
1 قسمت شیر خشک
1 قاشق چایخوری ویتامین C (فرض اینکه هر قسمت یک کیلوگرم باشد)
نکات بسیار مهم:
●  سویا باید حتما کنجاله باشد و برای از بین بردن موادی که مانع هضم می شود باید حرارت داد (در حرارت دادن بسیار دقت شود که بیش از اندازه حرارت داده نشود که مواد مغذی آن از بین رود یا حتی باعث ایجاد مواد مضر شود.و همچنین بسیار خوب پودر شود و تقریبا چیزی شبیه غبار شود.(از الک ۱۰۰ عبور کند)
●  مخمر آبجو حتما باید بصورت غیر فعال باشد
● شیر خشک کم چربی ، بی (یا کم) لاکتوز  (لاکتوز جز قندهای سمی برای زنبور است)
● ویتامین ث تاثیر بسزایی در جذب زنبور و افزایش تخم ریزی ملکه دارد.
●  هنگام تغذیه زنبور با پودر خشک حتما آب در نزدیکی زنبورستان موجود باشد.
●  هر چه قدر که برایتان مقدور است به فرمول بالا گرده گل اضافه کنید.

بابا گندم با ارسال محصولات سالم و طبیعی به درب منزل شما تلاش دارد تا محصولات سالم و طبیعی را به آسان ترین شکل ممکن برایتان فراهم سازد. باباگندم بهترین ها را از کشاورزان وطبیعت دستچین میکند و در دسترس شما قرار خواهد داد.

جهت ارتباط با بابا گندم و دریافت مشاوره و سفارش فوری ،کافیست با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما با علاقه فراوان، پاسخگوی شما می باشند.

 

 

برچسب ها: تغذیه تحریکی زنبور عسل با پودر خشک خرید عسل طبیعی خرید عسل ارگانیک خرید عسل ارزان خرید عسل با قیمت مناسب خرید عسل خرید عسل مرغوب با قیمت مناسبدیدگاه
دیدگاه شما :