باباگندم

خواص درمانی عسل مرکبات

8/خرداد/1398 عسل - بابا گندم - مقالات بدون دیدگاه

خواص درمانی عسل مرکبات :عسل ماده شیرین و غلیظی است که توسط زنبوران عسل از شهد گل‌ها جمع‌آوری شده و تغییر شکل می‌یابد و سپس در داخل سلول‌های مومی کندو ذخیره می‌شود. این عسل طبیعی و سرشار از مواد غذایی و حیات‌بخش بوده و می‌تواند تمام نیازهای غذایی را برطرف کند، زیرا زنبور تمام املاح و ویتامین‌های موجود در گل را به شکل عسل می‌پروراند و آن را قابل جذب در خون می‌سازد.

انواع عسل بر اساس نوع گل

عسل بر حسب این که متعلق به کدام گل باشد، به دلیل ترکیبات درونی آن گل متفاوت است. نتیجه خاصیت درمانی آن نیز تفاوت خواهد داشت مانند عسل کنار از گیاه تک گل سدر , عسل مریم نخودی , عسل شبدر , عسل آفتابگردان و ... .

عسل مرکبات چیست ؟

عسل مرکبات ، به عسلی که بخش عمده شهد استفاده شده در ساخت آن از مرکبات تهیه شده باشد ، عسل مرکبات می گویند . ممکن نیست زنبور عسل فقط از یک نوع گیاه برای تهیه ی عسل استفاده کند ، زیرا در ناحیه ی کندو فقط یک نوع گیاه وجود ندارد .از این رو به عسلی که حداقل 50 درصد شهد آن را شهد درخت مرکبات تشکیل دهد ، عسل مرکبات می گویند .

آنچه درباره عسل کوهستان باید بدانید ، کلیک کنید.

مشخصات عسل مرکبات

مرکبات از غنی‌ترین و لذیذترین محصولات غذایی شناخته می‌شود. گونه های مرکبات حاوی ویتامین، مواد معدنی، کربوهیدراتها، پتاسیم، فولیت، کلسیم، ویتامین ب، فسفر، منیزیم و مس است که همگی آنها در پروسه رشد جسمی و بازداری از ابتلا به گونه های مختلف بیماری ها، دخالت دارند. در مواقع ضروری و به اثناء نخست فصل اصلی استخراج این محصولات، پیشنهاد و تشویق عموم مردم به مصرف این مواد، بسیار لازم به نظر می‌رسد.

آیا این عسل فقط شهد مرکبات است؟

منظور از عسل مرکبات، عسلی است که بخش اعظم شهد مورد استفاده در تهیه آن از مرکبات تامین شده است. زیرا زنبور در سراسر منطقه پرواز میکند و امکان ندارد که فقط از شهد یک گیاه استفاده کند، ما به گل هایی که زنبورهایمان به سراغ آن ها می روند دقت می کنیم و اگر بیشتر این گل مرکبات باشد، عسلی که به فاصله ۱ تا ۲ روز به فاصله ی اتمام شهد مرکبات برداشت می کنیم، عسل مرکبات خواهد بود.

بیشتر بخوانید: خواص بي نظير عسل کنار (سدر)

طریقه ی مصرف عسل مرکبات

می توانید دو – سه قاشق عسل را با آب ولرم مخلوط کنید و چند قطره آبلیمو ی تازه به آن اضافه کنید تا شربتی ضد عفونی کننده و ضد سرطان داشته باشید .

خواص درمانی عسل مرکبات

 • تقویت حافظه
 • انرژی زا
 • مقوی معده
 • باد شکن
 • جبران کننده کمبود ویتامین ث
 • ضد حالت تهوع
 • نرم کننده سینه
 • بهبود بخشنده سرماخوردگی
 • کاهنده ورم های بدن
 • دارای خاصیت ضد عفونی کننده
 • تصفیه کننده خون
 • اشتها آور
 • برطرف کننده ناراحتی های صفرا

ویژگی های عسل مرکبات

رنگ : زرد کم رنگ

بو : ضعیف

طعم : خوشایند

رنگ : زرد متمایل به قهوه ای

فصل برداشت : از اوایل فروردین ماه تا اواسط آن

محل تولید عسل : باغات شمال و جنوب کشور

درباره بابا گندم بیشتر بدانید:

چرا وقتی صحبت از خرید عسل به میان می آید ما فروشگاه بابا گندم را به شما معرفی می کنیم.چون ما به محصولاتی که می فروشیم اطمینان داریم و شما با خیال آسوده می توانید محصولات ارگانیک را از این فروشگاه خریداری نمایید. بابا گندم با ارسال محصولات سالم و طبیعی به درب منزل شما تلاش دارد تا محصولات سالم و طبیعی را به آسان ترین شکل ممکن برایتان فراهم سازد. باباگندم بهترین ها را از کشاورزان و طبیعت دستچین میکند و در دسترس شما قرار خواهد داد.

برچسب ها: فروشگاه اینترنتی عسل خرید آنلاین عسل خرید عسل ارزان خرید عسل با قیمت مناسب خرید عسل ارگانیک خرید عسل طبیعی عسل مرکبات با قیمت مناسب خرید عسل خواص درمانی عسل مرکبات خواص عسل مرکبات خرید عسل مرکبات عسل مرکبات : خواص درمانی عسل مرکباتدیدگاه
دیدگاه شما :