باباگندم

خواص عسل یونجه

27/فروردین/1398 عسل - بابا گندم - مقالات بدون دیدگاه

خواص عسل یونجه: خواص عسل یونجه و فواید این نوع عسل از مواردی است که در این مقاله بررسی خواهیم کرد. اما قبل از آن باید بدانیم عسل یونجه دقیقا چیست؟ عسل یونجه نوعی از عسل است که از شهد و گرده‌ی گل‌های مدیکاگو ساتیوا ساخته می‌شود. گیاه یونجه از دسته‌ي حبوبات، باقلا، لوبیا و نخودفرنگی است و معمولاً در غذاهای با پروتئین بالا برای دام‌ها استفاده می‌شود.

آنچه در مورد عسل یونجه باید بدانید

عسلی که از این گیاه تهیه می‌شود پرطرفدار است و مزایای زیادی برای سلامتی دارد، باعث تشدید فعالیت‌های پروبیوتیکی می‌شود، ویژگی‌های ضدعفونی‌کننده و آنتی‌باکتریایی دارد، ضد آکنه است، به تعادل سطح قندخون کمک می‌کند، مانع از هیپوگلوسمیا می‌شود و داروی طبیعی خوبی برای پوست، سرفه و گلودرد است.

با این وجود عسل های طبیعی زیاد دیگری وجود دارند که خواص فراوانی دارند مانند عسل کنار , عسل کوهستان , عسل سیاهدانه , عسل چهل گیاه و ... که ما به شما پیشنهاد می دهیم برای خرید عسل با قیمت مناسب و ارگانیک از فروشگاه اینترنتی بابا گندم استفاده نمایید.

فواید خوردن یونجه برای انسان

علاوه بر اینکه استفاده‌ عمده از آن برای غذای حیوانات اهلی است از این گیاه برای غذاهای انسانی نیز می‌توان استفاده کرد. دانه‌های جوانه‌ یونجه و عسل این گیاه مخصوص استفاده‌ی انسان هستند. این جوانه‌ها منبع خوبی از مواد مغذی ضروری از جمله کلسیم، آهن، منیزنیم، فسفر، پتاسیم، زینک، ویتامین ک، ث و اسید فولیک و همچنین ویتامین‌های ب۱، ب۲، ب۳ و ب۵، آنتی‌اکسیدان‌های کارتنوئیدی و کلروفیل هستند.
همچنین تحقیقات نشان می‌دهند این گونه، منبع ویتامین‌های د۲ و د۳ است. درباره خواص عسل یونجه می توان گفت غذایی مغذی و درمانی طبیعی و فوق‌العاده برای بسیاری از بیماری‌ها است. بیماری‌هایی که شامل مشکلات پوستی، مشکلات هضم غذا و عفونت‌های دستگاه تنفسی می‌شود.

عسل یونجه چه ظاهری دارد؟

این نوع از عسل رنگی روشن و شفاف و کهربایی دارد و هنگام کریستالی شدن کمی تیره و کدرتر می‌شود. در مقایسه با زمان متوسط کریستالی شدن انواع عسل‌ها، تقریباً به سرعت جامد و کریستالی می‌شود.

چرا عسل یونجه با سرعت بیشتری کریستالی می‌شود؟

به خاطر اینکه حاوی گلوکز بیشتری است. عسل‌هایی که فروکتز بیشتری دارند (برای مثال عسل اقاقیا) با سرعت کمتری کریستالی می‌شوند اما شرایط نگهداری نیز می‌تواند رو سرعت کریستالی شدن عسل تأثیر بگذارد. اما کریستالی شدن به معنای خراب شدن عسل نیست. فقط حالت جامدتری به عسل می‌دهد و پخش کردن آن روی نان سخت‌تر می‌شود.

عسل یونجه چه طعم و عطری دارد؟

به طور کلی عسل یونجه خیلی شیرین نیست و طعم شدیدی نیز همراه خود ندارد. این نوع از عسل شیرینی ملایمی دارد و عطر غیرقابل‌ تمییز و پایه‌ای عسل را می‌توان در آن حس کرد. اگر فرآوری و فیلترشده نباشد ممکن است طعم گیاهی یا کمی تند داشته و عطر گل نیز به سختی در آن قابل تمییز باشد. از آنجایی که طعم شدیدی ندارد عسلی است که آشپزان ترجیح می‌دهند استفاده کنند. با این حال نباید فراموش کنیم که باز هم عسل و حاوی مقدار زیادی قند است و گرچه این قندها طبیعی‌اند اما گرما دادن‌شان می‌تواند منجر به ایجاد فرآورده‌های ثانوی سرطان‌زا شود.

به طور کلی هر عسل طبیعی حاوی عمده خواص و مزایای گیاهی است که از آن تهیه شده است. اما چیزی که عسل را تبدیل به غذایی مفید برای سلامتی می‌کند مشارکت زنبوران عسل است که با مشخص کردن ترکیبات عسل آن را تبدیل به عنصری مفید می‌کنند که در غیر اینصورت نمی‌توانستیم در غذاهایمان از آن لذت ببریم.

خواص عسل یونجه

1) خواص ضدعفونی‌کننده و ضدباکتریایی

عسل یونجه مانند دیگر عسل‌ها حاوی ضدمیکروب‌هایی طبیعی با نام هیدروژن پروکساید است. هیدروژن پروکساید در نتیجه‌ی واکنش بین قند گلوکز و آنزیمی از زنبور عسل با نام گلوکز اکسیدیز تولید می‌شود.

همچنین عسل اسیدی است و باکتری‌ها در محیط اسیدی بقای خوبی ندارند و این یکی دیگر از دلایلی است که عسل ضدباکتری خوبی است. در نهایت حجم و تراکم کم رطوبت عسل آن را تبدیل به لایه‌ی محافظی می‌کند که مانع از رشد باکتری‌ها می‌شود. ضدعفونی‌کننده یعنی عسل مانع از رشد باکتری‌ها می‌شود و ضدباکتری به این معنی است که علاوه بر ممانعت از رشد باعث از بین رفتن باکتری‌ها نیز می‌شود.

بابا گندم با ارسال محصولات سالم و طبیعی به درب منزل شما تلاش دارد تا محصولات سالم و طبیعی را به آسان ترین شکل ممکن برایتان فراهم سازد. باباگندم بهترین ها را از کشاورزان وطبیعت دستچین میکند و در دسترس شما قرار خواهد داد.

جهت ارتباط با بابا گندم و دریافت مشاوره و سفارش فوری ،کافیست با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما با علاقه فراوان، پاسخگوی شما می باشند.

 

برچسب ها: خرید عسل طبیعی خرید عسل ارزان خرید عسل با قیمت مناسب خرید عسل خواص عسل یونجه خرید عسل ارگانیک خریدعسل با کیفیتدیدگاه
دیدگاه شما :