باباگندم

دلیل کف کردن عسل کنار

8/اردیبهشت/1398 بابا گندم - عسل - مقالات بدون دیدگاه

دلیل کف کردن عسل کنار : عسل کنار یا همان عسل سدر یکی از بهترین و مرغوبترین عسلهای تولیدی جنوب کشور مان میباشد منطقه رویش این گیاه جنوب ایران از دزفول تا مناطقی از سیستان وبلوچستان میباشدکنار (به انگلیسی: Ziziphus)‏ درخت بومی جنوب ایران است . برگ‌های کوبیده آن را «سدر» می‌نامند و میوه آن خوردنی است.شما می توانید برای خرید عسل کنار و انواع دیگر عسل از فروشگاه بابا گندم استفاده نمایید.

تعریفی از درخت کنار

کنار درختی است به ارتفاع نزدیک به ۱۰ متر با برگ‌های کوچک و قلبی شکل و کشیده با سه رگبرگ برجسته که گوشوارک آن به خار تبدیل شده‌است.میوه کنار خوراکی است. میوه این درخت تخم مرغی شکل و کمی کوچک‌تر یا به اندازه میوه زیتون با طعم‌های ترش مطبوع و شیرین است.

این درخت و میوه آن در جنوب ایران کنار نامیده می‌شود و در کتابها به نامهای کنار، سدر، سدره، منبل داوود، سنجد گرجی، نیم، ضال، ببر و شجره النبق خوانده شده‌است. از قدیم از برگ سائیده درخت کنار به‌عنوان ماده پاک کننده موی سر و بدن استفاده شده و هنوز هم در برخی نقاط استفاده از آن متداول است
عسل این گیاه بسیار خوش طعم و خوش مزه و داری طبع سر د بود وبرای کسانی که گرم مزاجند بسیار مفید میباشد این عسل را در کشورهای خوزه خلیج فارس عسل جنس عربی نامند ودلیل ان نیز بالا بودن ارزش غذایی این عسل میباشد.

خواص عسل کنار

عسل طبیعی سدر تقویت کننده قوای جنسی و جسمی است و بیشتر مردم عسل کنار را با این ویژگی می شناسند.
این عسل اگر خالص باشد و با عسل های دیگر مخلوط نشده باشد تقویت کننده موی سر ، تقویت کننده اعصاب ، دارای پروتئین ، ضد کم خونی، ضد کمر درد,بهترین مرحم برای سوختگی ها و موثر در درمان انواع سرطان ها می باشد.  
عسل این گیاه کف میکند در بسیاری از جاها و مناطق عسل کنار را به صورت کف کرده استفاده مینمایند و بسیاری نیز معتقد هستند که عسل نباید کف کند پس شاید عسل مرغوب نیست این امر باعث  شبهات زیادی در بین افراد و حتی زنبوردارانی که اقدام به تولید این عسل می کنند شده است
این عسل پس از برداشت کف کرده و دارای رنگ روشنی میباشد و پس از مدتی کف آن خوابیده و به رنگ خود عسل برگشته یعنی تیره  میشود و پس از گذشت چند ماه تیره تر شده و به رنگ جیگری یا عقیقی در می اید و چنان چه دوباره این عسل مخلوط شود ویا در مجاورت گرما ویا داخل آب گرم قرار داده شود دوباره کف میکند وتا خوابیدن کف آن زمان لازم است.

بیشتر بخوانید : عسل و خواص دارویی

دلیل کف کردن عسل کنار

علت این کف کردن برمیگرده به خود گیاه کنار و ربطی به طبیعی و یا نامرغوب بودن عسل تولید شده ندارد کنار از گیاهانی هست که دارای گروه از گلیکوزیدهای گیاهی میباشد این گلیکوزیدها  به عنوان ساپونین ها شناخته می شوند.
گلیکوزیدهای ساپونین به ۲ گروه ساختار شیمیایی  aglycones و (sapogenins)..تقسیم می شوند با هیدرولیز ساپونین یک  aglyconeبدست می آید که به عنوان  “sapogenin”.شناخته می شود. ساپونین به یک aglycone پلی سیکلیک با یک یا چند زنجیره کناری قندی متصل است.                          
ساپونین های خنثی شناخته شده از استروئیدهای با زنجیره کناری  spiroketal مشتق می شوند. ساپونین های اسیدی (ACID) ساختار  triterpenoid را دارا می باشند. این ویژگیها حتی در سفیده تخم مرغ نیز وجود دارد که اگرمخلوط شود باعث کف کردن می شود  پس دلیل کف کردن این عسل وجود مقادیر قابل توجهی ساپونین در عسل این گیاه میباشد بنابرین این عسل دارای ارزش عذایی ودارویی بسیار بالایی می باشد.

بابا گندم با ارسال محصولات سالم و طبیعی به درب منزل شما تلاش دارد تا محصولات سالم و طبیعی را به آسان ترین شکل ممکن برایتان فراهم سازد. باباگندم بهترین ها را از کشاورزان وطبیعت دستچین میکند و در دسترس شما قرار خواهد داد.

جهت ارتباط با بابا گندم و دریافت مشاوره و سفارش فوری ،کافیست با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما با علاقه فراوان، پاسخگوی شما می باشند.

 

 

برچسب ها: دلیل کف کردن عسل کنار قیمت عسل کنار خرید عسل کنار خرید عسل با قیمت مناسب عسل مریم نخودی عسل زنجبیل قیمت عسل کوهستان خرید عسلدیدگاه
دیدگاه شما :