باباگندم

روش ساده برای درمان سرفه با عسل

9/اردیبهشت/1398 بابا گندم - عسل - مقالات بدون دیدگاه

روش ساده برای درمان سرفه با عسل :درمان سرفه با عسل یکی از بهترین روش هایی می باشد که قرن هاست برای درمان سرفه و سرماخوردگی استفاده میشود. سرفه،یکی از رفتارهای معمولی بدن برای رفع هرگونه گرفتگی و تحریک در گلو یا مجراهای هوای بالایی است و بیشتر بدلیل عفونت های ویروسی و باکتریایی در سیستم تنفسی، استرس، گرد و غبار، گرده ی گلها، استعمال دخانیات، حساسیت های محیطی و تحریکات دیگر ایجاد میشود.

روش ساده برای درمان سرفه با عسل

سرفه خشک و سرفه ی مخاطی دو نوع سرفه ای هستند که مردم را تحت تاثیر قرار میدهند. خارش یا سوزش از روی زخم در گلو، سردرد، درد سینه، گرفتگی تنفسی و… برخی علائمی هستند که هنگام سرفه بروز میدهند.

بجای استفاده از داروهای آزاد داروخانه یا شربت سرفه، روش های درمان طبیعی را امتحان کنید که به طور موثر و بدون عوارض جانبی سرفه ی شما را تسکین میدهند. بنابراین، در این مقاله ما همه چیز را درباره ی چگونگی عملکرد عسل در درمان سرفه می آموزیم.

خواص عسل برای درمان سرفه

درمان سرفه با عسل طبیعی

عسل خواص ضد باکتری و ضد میکروبی دارد که به پاکسازی باکتری ها، یا هرگونه آلودگی که منجر به سرفه میشود کمک میکند.خاصیت آنتی اکسیدانی دارد که به دفاع از بدن در برابر عفونت کمک میکند.
بخاطر گرانروی و چسبندگی اش  مانند یک لایه ی محافظ عمل کرده که در پوشاندن و تسکین غشاء مخاطی کمک میکند.خواص ضد التهاب و آرام بخشی دارد که گلوی ضخمی و تحریک شده توسط سرفه را تسکین میبخشد.
با مواد مغذی لازم بدن و آنزیم هایی که به توانبخشی سیستم ایمنی و رفع سرفه کمک زیادی میکنند غنی شده است.به عنوان یک فرونشان طبیعی برای سرفه عمل میکند که شما را از سرفه و علائم آن راحت میکند.

بیشتر بخوانید: درمان سرماخوردگی با عسل

چگونه از عسل برای درمان سرفه استفاده کنیم؟

عسل

عسل گلوی تحریک شده را تسکین داده و غشای مخاطی را برای صاف کردن سرفه میپوشاند.به مقدار یک قاشق غذاخوری عسل خام را، ۱ تا ۳ بار روزانه مصرف کرده تا زمانی که به سرفه غلبه کنید.
برای درمان سرفه شبانه، شب ها قبل از خواب یکبار مصرف کنید تا هم از سرفه و هم از آشفته شدن خوابتان راحت شوید.برای درمان سرفه کودکان، به آنها یک قاشق چایخوری یا غذاخوری عسل خام بدهید.

عسل با فلفل

فلفل سیاه به تمیز کردن مخاط و یا گرفتگی های سینه کمک میکند همچنین تمام آلودگی هایی که راه ریه ها را بسته اند از بین برده و به سرفه پایان میدهد.
۱ قاشق چایخوری فلفل سیاه تازه ساییده شده را با ۱ قاشق غذاخوری عسل خام در یک لیوان مخلوط کنید. آن را با حدودا ۲۰۰-۲۵۰ گرم آب جوش پر کنید و بهم بزنید تا زمانی که عسل و دانه های فلفل به خوبی در آب حل شوند.دقیقه آن را کنار بگذارید و پس از یک بار دیگر هم زدن بنوشید.به خوردن این نوشیدنی، یک یا دو بار در روز ادامه دهید تا زمانی که از مخاط آلوده و درنتیجه سرفه راحت شوید.
همچنین میتوانید فلفل قرمز و پودر زنجبیل به میزان یک چهارم قاشق چایخوری از هرکدام، سرکه سیب و عسل هرکدام به میزان یک قاشق غذاخوری و دو قاشق غذاخوری آب را باهم مخلوط کنید. خوب به هم بزنید و این شربت را روزانه سه بار مصرف کنید.یا میتوانید یک چهارم قاشق چایخوری پودر دارچین را با یک قاشق چایخوری عسل مخلوط کرده، خوب بهم بزنید و روزی ۲-۳ بار مصرف کنید.

درمان سرفه با عسل و لیمو

لیمو دارای اسید سیتریک و ویتامین C میباشد که ایمنی بدن را قدرت بخشیده و با عفونت ها مقابله میکند. این ترکیب در درمان سرفه شما و عوارض آن بسیار موثر است.دو قاشق غذاخوری آبلیموی تازه را با یک قاشق غذاخوری عسل خام در کاسه ای کوچک مخلوط کنید. خوب بهم زده و میل کنید.
برای تاثیر بیشتر، کمی فلفل قرمز و یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را به این مخلوط آبلیمو-عسل اضافه کنید.به مصرف این مخلوط بصورت چند بار در روز ادامه دهید.
یا میتوانید دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل، سه قاشق غذاخوری آبلیموی تازه و یک چهارم پیمانه (حدود پنجاه گرم) عسل خام را در تابه بریزید. آن را حرارت دهید تا روغن نارگیل آب شود، سپس از روی حرارت بردارید. در ظرف در دار آن را نگهداری کنید و هربار برای رفع سرفه لازم داشتید یک قاشق غذاخوری از آن را بصورت گرم مصرف کنید.
همچنین میتوانید آب نصف یک لیمو را با یک قاشق چایخوری عسل در یک فنجان آب گرم مخلوط کنید. خوب بهم زده و برای از بین بردن سرفه بنوشید.
یا حتی، تنها  با مخلوط کردن آبلیمو با عسل خالص و خوردن آن این مشکل تنفسی را حل کنید.

بیشتر بخوانید: جایگزینی عسل و لیمو با شربت سرفه

عسل به همراه سیر

سیر دارای آنزیم هایی است که سیستم ایمنی را تقویت کرده و سرفه شما را آرام میبخشند. خواص ضد میکروبی و دفع آلودگی دارد که از ایجاد عفونت در بالای سیستم تنفسی جلوگیری میکند.
سه حبه سیر ریز شده و یک قاشق چایخوری پونه کوهی را به یک فنجان آبجوش اضافه کنید. خوب بهم زده و به مدت پنج دقیقه روی حرارت ملایم بجوشانید و سپس از روی حرارت بردارید.
آن را صاف کنید و بگذارید چند دقیقه خنک شود، سپس یک قاشق غذاخوری عسل خام به آن اضافه کنید.روزانه دو بار مصرف کنید تا کاملا سرفه ی شما بهبود یابد.
یا میتوانید به سادگی یک حبه سیر را له کرده و سه قطره روغن زیتون و یک قاشق چایخوری عسل به آن اضافه کنید. خوب هم بزنید و دو بار در روز مصرف کنید.
ضمنا، پیاز هم به خوبی سرفه را درمان میکند، فقط کافی است مقدار یک و نیم قاشق چایخوری آب تازه پیاز را با یک قاشق چای خوری عسل خام اضافه کنید. خوب بهم بزنید و این مخلوط را دو بار در روز مصرف کنید.

درمان سرفه با عسل و شیرین بیان

خواص ضد التهاب و دفع کننده ی آلودگی شیرین بیان، مخاط آلوده را شل و درنتیجه مجرای تنفسی را برای حل مشکل باز میکند.
یک قاشق غذاخوری از هرکدام ریشه شیرین بیان، زنجبیل (عسل زنجبیل)تازه خرد شده، میوه ی گل رز، بابونه، مریم گلی و دارچین را به همراه دو پیمانه آب در ماهیتابه بریزید.آن ها را بجوشانید  و از روی حرارت بردارید. بگذارید تا بیست دقیقه خیس بخورند.صافشان کنید و با اضافه کردن یک پیمانه عسل خالص در تابه ای دیگر بهم بزنید.
دوباره روی حرارت گذاشته و خوب بهم بزنید تا به ۳۰۰ درجه ی فارنهایت (تقریبا  ۱۵۰ درجه سانتی گراد) برسد سپس از روی حرارت بردارید.این مخلوط را در قالب های کوچک مناسب آبنبات بریزید و بگذارید سرد شود.سپس از قالب ها خارج کرده و در پودر گیاه شِکَربَرگ بیندازید.
آن ها را در ظرف دربسته دور از معرض هوا نگهداری کنید و هرگاه از سرفه یا گرفتگی رنج میبرید استفاده کنید.

نکاتی درباره درمان سرفه با عسل

شما میتوانید به کودکان (بالای دو سال) برای درمان سرفه عسل بدهید. به آنها برای رفع سرفه ی شبانه و خواب آسوده تر، قبل از خواب مقدار نیم یا یک قاشق چایخوری عسل بدهید.
میتوانید از عسل گون، عسل کتیرا ، عسل مرکبات، عسل گشنیز، عسل آویشن، یا هر نوع عسلی که در رفع مشکل به شما کمک کند استفاده کنید. برای کودکان عسل مرکبات جایگزین مناسبی است.
اگر شما از تب، خس خس سینه، سرفه های شدید یا در حال وخیم شدن، نشانه های سرماخوردگی یا آنفولانزا رنج میبرید با پزشک خود برای تشخیص و درمان صحیح مشورت کنید.
میتوانید از اسپری یا قطره های بینی هم استفاده کنید که محلول هایی نمک دار در محفظه ای قوری مانند هستند به همراه یک دستگاه بخور برای مرطوب نگاه داشتن هوا و همچنین سرپا نگهداشتن سر شما جهت راحت شدن از سختی های ناشی از سرفه در هنگام خواب.
همچنین میتوانید قبل از نوشیدن، یک قاشق چای خوری عسل را به یک فنجان چای گیاهی اضافه کنید.اگر به شهد یا گرده گل حساسیت دارید پس از استفاده از عسل برای درمان هرگونه مشکلی خودداری کنید.

بیشتر بخوانید : عسل و خواص دارویی

مقدار زیادی آب و مایعات سالم دیگر (اساسا مایعات گرم) مثل آب جوشیده‌ گرم شده، جوشانده های گیاهی، قهوه، سوپ و … مصرف کنید تا سرفه و گرفتگی را از بین ببرید.
دوشهای بخار و آب داغ، یا کمپرس های گرم، یا بخورهای گیاهی را برای نرم کردن مخاط آلوده و در نتیجه پاکسازی سرماخوردگی و سرفه امتحان کنید.
از تمام خوراکی هایی که سرفه ی شما را تحریک میکنند (مثل خوراکی های خشک) بپرهیزید.
مخلوطی از یک قاشق چایخوری از عسل و سرکه بهمراه مقدار کمی کره تهیه کنید، آن را به طور منظم دو بار در روز مصرف کنید تا سرفه شما درمان شود.در حال حاضر این همه چیزی است که درباره درمان سرفه با عسل وجود دارد.

بابا گندم با ارسال محصولات سالم و طبیعی به درب منزل شما تلاش دارد تا محصولات سالم و طبیعی را به آسان ترین شکل ممکن برایتان فراهم سازد. باباگندم بهترین ها را از کشاورزان وطبیعت دستچین میکند و در دسترس شما قرار خواهد داد.

جهت ارتباط با بابا گندم و دریافت مشاوره و سفارش فوری ،کافیست با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما با علاقه فراوان، پاسخگوی شما می باشند.

 

 

 

برچسب ها: روش ساده برای درمان سرفه با عسل خرید عسل با قیمت مناسب خرید عسل خرید عسل طبیعی خرید عسل ارگانیک خرید عسل ارزان درمان سرفه با عسلدیدگاه
دیدگاه شما :