باباگندم

عسل بهترین درمان خانگی و گیاهی شقاق مقعدی

16/بهمن/1397 مقالات - عسل - بابا گندم بدون دیدگاه

عسل هـمواره به عنوان غـذایی سالم و طبیعی مورد استفاده ی انسان بوده است .عسل، اثرات مطلوبی بر بدن ما دارد و یک محصول بیولوژیکی فعال است و ترکیبی غنی و پیچیده دارد. ترکیب دقیق آن بستگی به گل هایی دارد که زنبورها گرده افشانی می کنند. هرچیزی که در این محصول وجود دارد برای سلامت انسان ضروری و مفید است. عسل یک ضدعفونی کننده طبیعی است. ما در سایت بابا گندم چند نوع عسل طبیعی رو قرار دادیم تا شما با خیال راحت بتونید ‏عسل 100% طبیعی سفارش بدید . همین الان به سایت فروشگاهی بابا گندم برید و عسلی که دوست ‏دارید رو تهیه کنید.

 شقاق مقعدی چیست؟

 شقاق مقعدی یکی از شایع ترین بیماری های مقعدی است. شقاق مقعدی نوعی مشکل است که اغلب در افرادی که یبوست دارند اتفاق می افتد و باعث اذیت آنها می شود، برای درمان شقاق مقعدی روش هایی وجود دارد که بسیار کاربردی هستند.

شقاق مقعدی کودکان و بزرگسالان را چطور در خانه درمان کنیم؟

پارگی یا زخم باز در پوست اطراف مقعد در هنگام دفع مدفوع ، می تواند موجب درد شدید و سوزش شود ، این مشکل شقاق مقعدی نامیده می شود. افرادی که مشکل یبوست دارند، بیشتر درمعرض این بیماری هستند زیرا مدفوع سخت و بزرگ باعث پاره شدن لایه داخلی روده می شود.

اگرچه عوامل دیگری مانند اسهال مزمن، بیماری های التهابی روده ، بیماری کولین، زور زدن در دوران کودکی، ماهیچه های اسفینتر مقعدی تنگ و در موارد کمی عفونت هایی مانند سفلیس و تبخال که از طریق روابط جنسی منتقل می شوند، می توانند دخیل باشند.

بیشترین علامت رایج این بیماری ،خارش به همراه درد شدید( مختصر یا ادامه دار) یا خونریزی هنگام دفع مدفوع است. اغلب افراد خونِ قرمزِ روشنی را داخل مدفوع یا روی دستمال توالت مشاهده می کنند ، این حس های ناراحت کننده می توانند ترسناک باشند ، ولی شما می توانید با چند روش خانگی درد را کمتر کنید و فیشر مقعد را طی چند روز تا یک هفته درمان کنید.

بهترین درمان خانگی و گیاهی شقاق مقعدی

1. درمان شقاق مقعدی کودکان و بزرگسالان با روغن زیتون، موم و عسل

به مقدار یکسان روغن زیتون، عسل و موم را داخل یک کاسه با هم مخلوط کنید. ترکیب را داخل مایکروویو تا حدی گرم کنید که موم کاملا آب شود. اجازه دهید سرد شود ، سپس روی قسمت مورد نظر بمالید ، این کار را چند بار در روز تکرار کنید.

2. نشستن داخل یک ظرف آب داغ

وان حمام( یا لگنی که بتوان داخل آن نشست) را از آب گرم پر کنید ، چند قطره روغن اسانس اسطوخودوس را به آن اضافه کرده و هم بزنید. تا کمر داخل وان بنشینید و برای مدت 15 تا 20 دقیقه صبر کنید. این کار را 2 تا 3 بار درروز تکرار کنید.
نکته:میتوانید این کار یا کمپرس گرم ساده را بعد از مدفوع کردن، انجام دهید.

3.سرکه سیب موثرترین روش درمان شقاق

سرکه ی سیب از موثرترین روش های درمان خانگی شناخته شده برای شقاق است . می توانید ترکیب سرکه ی سیب با آب و کمی عسل را هر روز به محل شقاق خود بمالید .

4.آلوئه ورا

آلوئه ورا اکسیری برای التیام درد است . خواص قدرتمند این ماده برای تسکین درد و التیام بافت های آسیب دیده سالهاست که شناخته شده است . به همین دلیل به عنوان یکی از قدرتمندترین و موثرترین روش های درمان خانگی شقاق شناخته شده است . می توانید ژل داخل برگ های آلوئه ورا را مستقیما به برای محل شقاق خود استفاده کنید .

بابا گندم با ارسال محصولات سالم و طبیعی به درب منزل شما تلاش دارد تا محصولات سالم و طبیعی را به آسان ترین شکل ممکن برایتان فراهم سازد. باباگندم بهترین ها را از کشاورزان وطبیعت دستچین میکند و در دسترس شما قرار خواهد داد.

جهت ارتباط با بابا گندم و دریافت مشاوره و سفارش فوری ،کافیست با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما با علاقه فراوان، پاسخگوی شما می باشند.

برچسب ها: فواید عسل طبیعی قیمت عسل ارگانیک خواص عسل طبیعی خرید عسل ارزان خرید عسل ارگانیک خرید عسل طبیعی عسل ارگانیگ تاثیر عسل بر درمان بیماری عسل و درمان بیماری شقاق فواید عسل عسل طبیعی عسل بهترین درمان خانگی و گیاهی شقاق مقعدیدیدگاه
دیدگاه شما :