باباگندم

معجزه عرقیات گیاهی در گرمازدگی

24/تیر/1398 مقالات بدون دیدگاه

معجزه عرقیات گیاهیی در گرمازدگی: در فرهنگ ايرانيان استفاده از انواع عرقيات گياهي مانند شاتره، كاسني، بيد مشك، گلاب، آويشن، پونه، نعنا، عرق بهار نارنج، چهل گياه و غيره رواج بسياري داشته است. عرق گياهان دارويي خواص درماني و دارويي مخصوص خود را دارا هستند كه البته نحوه تجويز انواع عرقيات گياهي و دارويي بستگي به مزاج و طبع سرد و گرم افراد دارد. عرقیات گیاهی علاوه بر آنکه می‌تواند از عطش و دمای بدنتان بکاهد می‌تواند فواید متعددی برای سلامت جسم و روح شما داشته باشد.در فصل تابستان بیشتر از فصل‌های دیگر سال تمایل به نوشیدن انواع و اقسام آبمیوه‌ها و نوشیدنی‌های خنک داریم و بیش از هر فصل دیگری از این نوشیدنی‌ها در سبدغذایی خود قرار می‌دهیم.

معجزه عرقیات گیاهی در گرمازدگی

عرق کاسنی

عرق کاسنی دارای خواص بسیار متعددی می باشد و از خانواده عرقیات گیاهی می باشد. مهم ترین میزیتی که عرق کاسنی دارد مقابله با گرمازدگی می کند و حرارت بدن را کم می کند.علاوه بر این مورد کاسنی تب بر می باشد و کلسترون خون را پایین می آورد و به شادابی و تقویت پوست کمک میکند.لبته در برخی موارد به شما پیشنهاد می شود که عرق کاسنی و شاتره را به هم ترکیب کنید و قبل از هر وعده غذا یک استکان میل کنید.

بیشتر بخوانید

خواص معجزه آسای عرق کاسنی

معجزه عرقیات گیاهی در گرمازدگی

گلاب

گلاب در واقع یک نوعی از عرق گیاهی که از برگ گلهای محمدی بدست می آید و همه شما آن را به عادی در زندگی روزه مره خود استفاده می کنید. گلاب در واقع همان اسنس گل محمدی می باشد و خواص دارویی فراوانی دارد.از آن جمله می توان به ضد اسهال، ضد التهاب، افزایش دهنده میل جنسی، ضد نفخ، مقوی قلب، خلط آور، مقوی معده و اشتهاآور بودن آن اشاره کرد. در ضمن، گلاب به برخی محصولات مثل فالوده، بستنی یا برخی شربت ها افزوده می شود.

بیشتر بخوانید

خواص گلاب

معجزه عرقیات گیاهی در گرمازدگی

تخم شربتی

تخم شربتی دانه گیاه ریحان خوراکی است. این دانه ها درشت تر از خاکشیر و سیاه رنگ هستند.وقتی تخم شربتی داخل آب ریخته می شود، روی آن لایه ای ژله ای تشکیل خواهد شد. شربت آن ضد گرمازدگی و ضد عطش است تخم شربتی خاصیت مسهل و ملین داشته و مصرف آن  برای جلوگیری از یبوست که در تابستان شایع می شود، مناسب است.

عرق شاتره

اگر میزان گرمایی بودن شما بسیار زیاد است و در کل آدم خیلی گرمایی هستید و محل کار شما در زیر آفتاب می باشد با خوردن یک لیوان عرق شاتره بدن خود را خنک کنید و طبع گرمای خود را پایین بیاورید.علاوه بر این شاطره تصفیه کننده خون و صفرابر است.

بیشتر بخوانید

8 خاصیت شگفت انگیز عرق شاتره

معجزه عرقیات گیاهی در گرمازدگی

عرق نعناع

عرق نعنا یکی از عرقیات کیاهی است که شاید اکثر شما در درمان ذلپیه و شکم درد ازآن استفاده نموده اید. اما شما می توانید در فصل گرما نیز از این عرق گیاهی برای خنک کردن استفاده نمایید.افرادی که در طول تابستان دچار گرمازدگی زیادی می شوند بهتر است بعد از خوردن انواع آبمیوه و میوه مثل هندوانه یک لیوان عرق نعنا برای جلوگیری از نفخ معده استفاده کنند.

بیشتر بخوانید

خواص بی نظیر عرق نعنا

معجزه عرقیات گیاهی در گرمازدگی

عرق بیدمشک

بیدمشک نوعی بید است ولی این درخت در اول بهار و قبل از آنکه برگ بدهد، گل های زیبا و خوشبویی دارد. عرق بیدمشک از گل های این نوع بید که در ارومیه بسیار زیاد است، تهیه می شود. گاهی از عرق بیدمشک بدون رقیق کردن استفاده می شود که خواصی نظیر تقویت کننده، آرام بخش، ضد گرمازدگی و مقوی قلب دارد. گاهی نیز به صورت شربت آن را رقیق و مقداری شکر به آن اضافه می شود.

 

 

برچسب ها: فروشگاه اینترنتی محصولات ارگانیک شربت عرقیات گیاهی فواید عرق نعنا خرید عرق نعنا قیمت عرق شاتره قیما عرق کاسنی عرقیات گیاهی خرید عرقیات گیاهی معجزه عرقیات گیاهی در گرمازدگیدیدگاه
دیدگاه شما :