باباگندم

معجزه عسل در درمان زخم

27/تیر/1398 مقالات بدون دیدگاه

معجزه عسل در درمان زخم | استفاده از عسل طبیعی براي بهبود بيماري‌ها از قرن‌ها پيش مورد استفاده بوده است. در سال‌هاي اخير اين ماده زرين غني و فوق‌العاده‌ معجزه‌آسا كه محصول فعاليت زنبورهاي عسل است در درمان زخم‌ها نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرد. از عسل طبیعی در درمان زخم‌هاي پوستي، عفوني و زخم‌هاي گوارشي استفاده مي‌شود.

درمان زخم‌ها، كنترل عفونت و تقويت سيستم ايمني از دستاوردهاي مصرف عسل مي‌باشد. اين ماده طبيعي مي‌تواند به عنوان پانسمان و جايگزين مناسبي براي سيلور سولفاديازين كه در درمان سوختگي‌ها و زخم‌هاي سطحي به كار مي‌رود، باشد. همچنين مصرف خوراكي عسل نيز باعث از بين بردن عفونت‌ها و زخم‌هاي داخلي بدن مي‌شود.

عسل و خواص ضد عفونی

عسل دارای خواص ضد عفونی‌کننده قوی است؛ این خاصیت شاید به دلیل اثر اسمتیک و PH پایین و اسیدی عسل باشد؛ از این رو عسل را می‌توان برای ضد عفونی‌کردن زخم‌ها استفاده کرد.عسل جایگاه خاصی را در میان داروهای سنتی به خود اختصاص داده است. عسل نواحی مختلف، دارای ارزش غذایی و خواص درمانی متفاوت است؛ اما مطالعات بالینی و آزمایشگاهی بعضی خواص مشترک را برای عسل ثابت کرده است.

معجزه عسل در درمان زخم

بیشتر بخوانید

عسل و خواص دارویی آن

عسل و درمان زخم

  1. زخم پا   

  2. زخم بستر (زخم های فشاری)

  3. زخم های دیابتی

  4. زخم های عفونی ناشی از آسیب و یا جراحی

  5. سوختگی ها

استفاده از عسل در درمان زخم

هنگام استفاده از پانسمان عسل در درمان زخم، بایستی موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  1. مقدار عسل استفاده شده به میزان ترشح زخم بستگی دارد. در صورتی که میزان ترشح زیاد باشد، مقدار بیشتری عسل بر روی زخم زده می شود.

  2. بهتر است عسل را بر روی پانسمان پخش کرده و سپس بر روی زخم قرار دهید

  3. در زخم های عمیق و چرکی، عسل بیشتری استفاده می شود، تا عسل به عمق بافت نفوذ کند.

  4. زمان تعویض پانسمان به میزان اشباع عسل توسط ترشح بستگی دارد. زمانی که عسل در تسریع روند بهبود زخم موثر عمل کند، تعداد دفعات تعویض پانسمان کمتر خواهد شد.

معجزه عسل در درمان زخم

پانسمان با عسل

استفاده از عسل در پانسمان زخم‌ها باعث از بین رفتن بوی بد زخم می‌شود. هم‌چنین هنگام تعویض پانسمان، به زخم نمی‌چسبد. و درد کمتری برای بیمار ایجاد می‌کند. برای پانسمان سوختگی‌های درجه یک تا درجه سه‌ می‌توان از ترکیب عسل و روغن زیتون کهنه به ‌نسبت مساوی با هم استفاده کرد.

از مزایای عسل چه می دانید؟

عسل علاوه بر اینکه به عنوان یک منبع از مواد مغذی و انرژی اولیه مورد استفاده قرار می گیرد، برای سلامتی انسان نیز مهم است و در درمان بیماری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. عسل رقیق نشده اسیدیته ضد باکتری است. عسل، که اثر درمانی بر روی معده و روده دارد، برای درمان انواع زخم ها از جمله درمان زخم بستر، درمان زخم پای دیابتی، سوختگی ها و به طور موثر در برابر بیماری های مزمن دستگاه گوارش، به خصوص زخم های گوارشی و سوء هاضمه، زخم دوازدهه و گاستروانتریت باکتری در کودکان استفاده می شود. در مطالعات بالینی، گفته شده است که در بیماران دیابتی، استفاده از عسل، از چشم در برابر بیماری هایی چشمی مانند آب مروارید، ورم ملتحمه و انواع اختلالات قرنیه محافظت می کند.

معجزه عسل در درمان زخم

بیشتر بخوانید

عسل مخصوص دیابتی ها

آیا عسل برای دیابت مفید است

جهت خرید عسل طبیعی با ضمانت اصل و تضمینی از بابا گندم با ما تماس بگیرید.عسل طبیعی را بدون واسطه با مناسب ترین قیمت از ما خرید کنید.

راهنمای خرید بهترین عسل

 

برچسب ها: خرید عسل ارزان قیمت خرید عسل ارگانیک خرید عسل ارزان خرید عسل با قیمت مناسب خرید عسل طبیعی خرید عسل معجزه عسل در درمان زخم فروشگاه اینترنتی عسل طبیعیدیدگاه
دیدگاه شما :