باباگندم

پیاز و عسل ، دارویی طبیعی برای عفونت باکتریایی

20/خرداد/1398 مقالات بدون دیدگاه

پیاز و عسل ، دارویی طبیعی برای عفونت باکتریایی :با ترکیب پیاز و عسل ، دارویی طبیعی برای عفونت باکتریایی بدست می‌آید. ممکن است از این موضوع اطلاعی نداشته باشید، زیرا دانشمندان تنها بر روی داروهای سنتی قدیمی ما تحقیق می‌کنند. آن‌ها اکنون روش ترکیب مواد غذایی جهت بهره‌مندی از حداکثر فواید این مواد برای سلامتی را مجدداً کشف کرده‌اند.

پیاز و عسل ، دارویی طبیعی برای عفونت باکتریایی

اخیراً مطلبی در اینترنت منتشر شده است درباره اینکه چگونه یک دونده حرفه‌ای ماراتن با سالم‌ترین سبک زندگی، به دیابت مبتلا شده است. نوعی از دیابت که روز به روز وخیم‌تر می‌شود و تفاوتی ندارد که فرد چه دارو یا غذایی مصرف می‌کند. یک شخص کاملاً سالم و سرحال در دهه ۴۰ زندگی خود، دارای خانواده‌ای شاد و دو فرزند، ناگهان دچار این بیماری شده است.

نحوه درمان بیماری با مصرف پیاز و عسل

ماجرا از این قرار است که این مرد پس از آزمایش تمام داروهای ممکن و پاسخگو نبودن این داروها، تنها انتظار مرگ را می‌کشید، تا اینکه راه‌حلی پیدا کرد. این راه‌حل متشکل از سبزیجات بود. اما با توجه به اینکه خود این فرد از قبل نیز زندگی سالمی داشته، صرفاً مصرف سبزیجات تفاوتی در وضعیت او ایجاد نمی‌کرد و نکته اصلی در این موضوع، نحوه ترکیب این سبزیجات برای ساخت بهترین داروی طبیعی جهت مقابله با عوارض عفونت‌های باکتریایی بود.

بیشتر بخوانید :

خواص عسل آویشن

خواص بی نظیر عسل شبدر

اگر سالم باشیم، هیچ گونه نگرانی برای ما وجود ندارد و می‌توانیم از زندگی خود لذت ببریم. اما ما در حال حاضر تقریباً در یک دوران بدگمانی نسبت به مواد غذایی به سر می‌بریم. برخی افراد هیچ گونه مراقبتی از خود نمی‌کنند و به مقدار زیاد غذا مصرف می‌کنند و سالم بودن غذای برای آن‌ها هیچ اهمیتی ندارد، و برخی دیگر شدیداً دچار وسواس شده و هزینه‌های گزافی را صرفاً برای تهیه مواد غذایی ارگانیک و کمیاب صرف می‌کنند و افراد میانه‌رو در حال محو شدن هستند.

در صورتی که فرد سالمی هستید، باید بصورت متعادل غذا بخورید، در صورتی که بیمار هستید، باید به رژیم غذایی خود توجه نمایید. اما اگر به بیماری شدیدی مبتلا هستید، نه تنها در رژیم غذایی، بلکه باید در کل روند زندگی، سبک زندگی، رفتارها، افکار و شخصیت خود تجدید نظر کنید.
خبر خوب در این باره این است که دانشمندان تحقیق بر روی روش‌های ترکیب مواد غذایی جهت بهره‌مندی از بیشترین فواید آن‌ها را آغاز کرده‌اند. یکی از جالب‌ترین ترکیباتی که اخیراً مورد بررسی قرار گرفته، عبارت است از:

پیاز و عسل

این تحقیق با عنوان «خواص ضد میکروبی آب پیاز (Allium cepa)، عسل، و ترکیب پیاز و عسل بر روی برخی میکروارگانیزم‌های حساس و چند مقاومتی» در سال ۲۰۱۲ در نشریه «علم زندگی» منتشر شد. این تحقیق توسط سعد ب. المسعودی و مونا او. البوریکان از دپارتمان زیست شناسی دانشکده علوم دانشگاه شاه عبدالعزیز عربستان انجام شد.

خواص پیاز و عسل برای سلامتی

پیاز یکی از قدیمی‌ترین سبزیجات کشت شده در تاریخ است که خواص ضد باکتریایی و قارچی دارد. همچنین پیاز خاصیت ضد میکروبی در مقابل میکروب‌های آزمایش شده دارد، زیرا منبع سرشاری از فلاوونوئیدها، پلی‌ فنول‌ ها، گوگرد طبیعی، ساپونین‌ها و بسیاری از متابولیت‌های ثانویه است که اساساً مسئول فعالیت‌های دارویی آن هستند.
عسل نیز دارای خاصیت ضد میکروبی در مقابل میکروب‌های آزمایش شده است، زیرا حاوی فنول، اسیدهای چرب، چربی‌ها، آمیلازها، اسید آسکوربیک، پراکسیدازها و فروکتوز بوده و پتانسیل اسمزی بالا و pH پایینی دارد.


هر دوی این مواد غذایی دارای ارزش‌های تغذیه‌ای بسیار خوبی هستند و مصرف آن‌ها باعث ارتقای ایمنی بدن در جهت کمک به درمان عفونت‌های باکتریایی می‌شود. این عناصر مغذی (چه در پیاز و چه در عسل) می‌توانند به تنهایی یا با همکاری یکدیگر عمل نمایند و ممکن است کمک شایانی به فعالیت ضد باکتریایی ترکیب نمایند که منجر به کاهش بیشتر رشد باکتری‌ها و تقویت فعالیت از بین برنده میکروارگانیزم‌ها می‌شود.
پیاز و عسل در ترکیب با یکدیگر ممکن است زمان نگهداری یکدیگر را افزایش دهند یا بهبود ببخشند.
 
عوارض جانبی ترکیب پیاز و عسل

در صورت مصرف به مقدار زیاد، بروز برخی عوارض جانبی محتمل است. این ترکیب در اکثر افرادی که مقادیر زیادی از این ترکیب را بصورت خوراکی مصرف می‌کردند، بی‌خطر در نظر گرفته شده است. کارشناسان تغذیه عنوان می‌کنند که مصرف عنصر «دی‌فنیل‌آمین» موجود در پیاز تا مقدار ۲۵ میلی گرم در روز به مدت چندین ماه، خطری برای شخص مصرف کننده ندارد.

درباره بابا گندم بیشتر بدانید:

چرا وقتی صحبت از خرید عسل به میان می آید ما فروشگاه بابا گندم را به شما معرفی می کنیم.چون ما به محصولاتی که می فروشیم اطمینان داریم و شما با خیال آسوده می توانید محصولات ارگانیک را از این فروشگاه خریداری نمایید. بابا گندم با ارسال محصولات سالم و طبیعی به درب منزل شما تلاش دارد تا محصولات سالم و طبیعی را به آسان ترین شکل ممکن برایتان فراهم سازد. باباگندم بهترین ها را از کشاورزان و طبیعت دستچین میکند و در دسترس شما قرار خواهد داد.

 

برچسب ها: خواص ترکیب عسل و پیاز خواص عسل و پیاز فواید عسل و پیاز خرید عسل ارزان خرید عسل خرید عسل طبیعی پیاز و عسل ، دارویی طبیعی برای عفونت باکتریاییدیدگاه
دیدگاه شما :