باباگندم

درمان بیماری ها با زهر زنبور عسل

9/بهمن/1397 مقالات - عسل - بابا گندم بدون دیدگاه

استفاده از سموم طبیعی در درمان بعضی امراض، ازدیر زمان ریشه در فرهنگ و تمدن بشری داشته و در این میان زهر زنبور عسل از جایگاه  ویژه ای برخوردار است. علاوه بر زهر زنبور عسل , عسل نیز دارای فواید بسیار زیادی است که  شما می توانید از فروشگاه اینترنتی بابا گندم عسل مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

 استفاده درمانی از زهر زنبور عسل

به واقع شواهد و قرائن نشان دهنده  این نکته است که بشر در قرون قبل از میلاد با درمان از طریق بهره گیری از زهر زنبور آشنا بوده است به عنوان نمونه بابلی ها، مصری ها، ایرانیان و رومی ها از جمله اقوامی بودند که از زهر زنبور  عسل به منظور درمان امراض گوناگون استفاده می کردند. ژرمن ها و اسلاوها نیزدر قرون وسطی زهر زنبور عسل را برای درمان نقرس به کار می بردند. درحقیقت می توان تاریخچه استفاده از این شیوه درمان را در زمان های بسیار قدیم و حدود ۳ هزار سال قبل از میلاد رهگیری کرد. زمانی که مصریان و یونانیان  باستان از گزش زنبور زنده برای درمان بیماری های روماتیسمی استفاده می کردند.اما امروزه این شیوه درمانی به عنوان یک شاخه خاص پزشکی آلترناتیو، طیف وسیعی از بیماری ها را درمان می کند.

واژه زنبور درمانی به چه معناست

با توجه به این پیشینه، واژه زنبور درمانی به مفهوم  بهره گیری علمی از فرآورده های زنبورعسل نظیر زهر زنبور، عسل، موم، گرده گل و… در درمان بیماری هاست به خصوص تاثیر زهر زنبور عسل در درمان بسیاری بیماری ها از جمله ام اس واقعه بسیار جالبی است.

همچنین طبق تحقیقات به عمل آمده نیز مشخص شد که زنبور داران معمولا عمر طولانی تر نسبت به سایرین دارند و پس از ریشه یابی، استفاده  از فرآورده های زنبورعسل همچون زهر زنبور عسل اصلی ترین عوامل طول عمر آنها تشخیص داده شده است.

برای مثال معمولا هر زنبوردار سالا نه ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ نیش به خصوص در مواقع  کوچ، عسل گیری و بچه گیری دریافت می کند و با توجه به همین مساله است که زنبورداران کمتربه بیماری های اعصاب نظیر پارکینسون، ام اس، آلزایمر و سکته مغزی مبتلا می شوند و دانشمندان با توجه به همین یافته ها به این نتیجه رسیده اند که زهر زنبور نه تنها هیچ گونه ضرری برای انسان ندارد بلکه می تواند دردرمان خیلی از بیماری ها به او کمک کند.

آیا زهر زنبور به عنوان یک سم برای بدن مشکل زا است

اما سوال مهم این که آیا زهر زنبور به عنوان یک سم برای بدن مشکل زا است یا به تعبیری دیگر خطرناک است یا خیر؟

در پاسخ باید گفت: دزکشنده زنبور عسل ۲/۸ میلی گرم برکیلوگرم وزن بدن است یعنی اگر فردی ۷۰ کیلوگرمی به زهر زنبور حساسیت نداشته باشد باید حداقل از ۲۰۰۰ زنبور  در آن واحد نیش دریافت کند تا خطر مرگ برای او ایجاد شود. مورد دیگر این که زهر زنبور برخلا ف  زهر مار که در چربی حل می شود، در آب قابل حل است و به این جهت در صورت مصرف زیاد آب به راحتی از طریق کلیه ها دفع می شود. بر مبنای این نتایج علمی، زهر زنبور، ماده ای کاملا  بی خطر است.

زنبور درمانی در درمان بیماری های روماتیسمی

یکی از مواردجدی بودن شیوه زنبور درمانی در درمان بسیاری از بیماری ها علی الخصوص در غرب وجود مواد موثر از جمله ملیتین در زهر زنبورعسل است که می تواند در درمان بیماری های روماتیسمی بسیار چاره ساز واقع شود والبته نظر به این که استفاده مستقیم  از نیش زنبور عسل ممکن است واکنش های آلرژیک، شوک آنافیلانتیک وحتی مرگ را ایجاد نماید لذا از زهر زنبور عسل، فرآورده های دارویی به صورت پمادجلدی و قرص های خوراکی ساخته ودردرمان بیماری ها مورد استفاده واقع می شود.

در نهایت می توان خواص درمانی زهر زنبور  عسل را در مواردی چون جلوگیری از ازدیاد فشار خون، روماتیسم ها، سیاتیک، آرتریت، پولی آرتریت، التهاب عصبی،  نقرس، اختلا لا ت عصبی واختلالا ت پوستی، مالا ریا، بیماری های چشم و گواتر ارزیابی کرد.

بابا گندم با ارسال محصولات سالم و طبیعی به درب منزل شما تلاش دارد تا محصولات سالم و طبیعی را به آسان ترین شکل ممکن برایتان فراهم سازد. باباگندم بهترین ها را از کشاورزان و طبیعت دستچین میکند و در دسترس شما قرار خواهد داد. جهت ارتباط با بابا گندم و دریافت مشاوره و سفارش فوری ،کافیست با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما با علاقه فراوان، پاسخگوی شما می باشند.

جدول آنالیز و استاندار زهر زنبور عسل (به نقل از سبلان عسل )

 

Class of Molecules

Component

% of Dry Venom (1)

% of Dry Venom (2)

Enzymes

Phospolipase A2

10-12

10-12

 

Hyaluronidase

1-3

1.5-2.0

 

Acid phosphomonoesterase

 

۱٫۰

 

Lysophopholipase

 

۱٫۰

 

a -glucosidase

 

۰٫۶

Other Proteins and

Melittin

50

40-50

Peptides

Apamine

1-3

3

 

Mast Cell Degranulating Peptide (MCD)

1-2

2.0

 

Secapin

0.5-2.0

0.5

 

Procamine

1-2

1.4

 

Adolapin

 

۱٫۰

 

Protease inhibitor

 

۰٫۸

 

Tertiapin *

0.1

0.1

 

Small peptides (with less than 5 amino acids)

13-15

 

Physiologically Active

Histamine

0.5-2.0

0.6-1.6

Amines

Dopamine

0.2-1.0

0.13-1.0

 

Noradrenaline

0.1-0.5

0.1-0.7

Amino Acids

t -aminobutyric acid

0.5

0.4

 

a -amino acids

1.0

 

Sugars

Glucose and fructose

2

 

Phospholipids

 

۵

 

Volatile compounds

 

۴-۸

 

 

در پایان انتظارمیرود سرمایه گذاری کلان تردربخش پرورش زنبور عسل و بهره مندی بیشتر از این عنصر(زهر زنبور عسل) به خصوص در صنایعی همچون داروسازی منتج به بهبود مبتلا یان بسیاری از بیماری ها گردد.

 

 

 

 

 

برچسب ها: خرید عسل طبیعی خرید عسل ارزان خرید عسل با کیفیت و قیمت مناسب خرید عسل ارگانیک عسل طبیعی تاثیر زهر زنبور عسل بر درمان بیماری ها فواید زهر زنبور عسلدیدگاه
دیدگاه شما :